Musa Ünal Kimdir


MUSA ÜNAL KİMDİR?1978 yılında Ankara’da doğdu. İlköğrenimini Ankara’da, orta ve lise tahsilini İskenderun’da tamamladı. 2000 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu. Yüksek Lisansını Okan Üniversitesinde Muhasebe-Denetim alanında yaptı.

2002 yılında Maliye Bakanlığına girdi. Adana, Mersin ve Gaziantep illerinde Vergi Denetmeni olarak görev yaptı. Görev yaptığı süre içerisinde inşaat, akaryakıt, petrokimya, otomotiv, enerji, gıda ve sağlık sektörlerinde faaliyet gösteren firmalarda vergi incelemeleri yürüttü; sektörel inceleme ekiplerinde koordinatör ve ekip başkanı olarak görev yaptı.

Vergi Denetmen Yardımcılarının yetiştirilmesine yönelik mevzuat eğitimlerinde ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlerin yeterlik sınavı eğitimlerinde dersler verdi. 10.07.2011 tarihinde Vergi Müfettişliğine atandı.

2015 yılında Vergi Denetim Kurulu Adana Denetim Daire Başkanlığında Grup Başkan Yardımcılığına, 2018 yılında Grup Başkanlığına ve 2020 yılında Daire Başkanlığına atandı.

14.12.2022 tarihinde kamudaki görevinden istifa ederek Yeminli Mali Müşavirlik ofisini açtı. Yeminli Mali Müşavirlik Ruhsatının yanı sıra Bağımsız Denetçi ve İç Denetçi belgelerini de haiz olup iyi derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.